איך בונים תוכנית עסקית לאפליקציה?

הצלחה מקסימלית של אפליקציה תלויה פעמים רבות בתוכנית העסקית שלה, עד כמה היתה מפורטת ומדוייקת. אז איך בונים תוכנית עסקית לאפליקציה? מהם השלבים שחייבים להיות בתוכנית? ממה, למעשה, בנויה תוכנית עסקית לאפליקציה?

ככל תוכנית עסקית, גם תוכנית עסקית של אפליקציה, מבוססת על מודל חמש הכוחות של פורטר, מודל עסקי ידוע.

המודל של פורטר גורס כי יש חמש כוחות חיצוניים, סביבתיים, המשפיעים בצורה קריטית על הצלחתה העסקית של כל חברה:

1. מהם חסמי הכניסה לתחום- מהם הקשיים שבחדירה לשוק אליו פונה האפליקציה שלכם? האם הקשיים הם כספיים? כלומר, האם עלות ההקמה והאחזקה של האפליקציה גבוהים? האם התחרות בשוק אליו פונה האפליקציה גבוהה?

2. מהם המוצרים החלופיים- האם יש אפליקציה שעונה על צרכי הלקוחות הפוטנציאליים בצורה דומה? כמה כאלה קיימות בשוק? האם המענה הוא ברמה גבוהה?

3. לקוחות- מהו הכוח של הצרכנים בשוק אליו פונה האפליקציה? האם הביקוש גבוה מההיצע שקיים בשוק? האם יש רעב לתחום בו עוסקת האפליקציה?

4. ספקים- מהו כוחם של הספקים בשוק? האם יש היצע לספקי השירות שתצטרך כדי לבנות את האפליקציה? במקרה של אפליקציה מדובר לדוגמא: מתכנתים, מפתחים, יועצי שיווק לאפליקציות, יזמים, משקיעים... כמה כאלה יש בשוק ומה הסיכוי שתוכל להוריד עלויות או לבחור את הטוב ביותר עבורך?

5. תחרות- מהי עוצמת התחרות בשוק אליו פונה האפליקציה? מהם היתרונות היחסיים של האפליקציה שלך לעומת אפליקציות אחרות בשוק אשר נותנות את אותו המענה או מענה דומה לצורכי הלקוחות הפוטנציאליים שלך?  

(1 הצבעה)