3 המרכיבים החשובים ביותר במחקר שוק.

כל עסק חייב להתחיל ממחקר עסקי. למה? כי בלי לבדוק אם לעסק יש בכלל סיכוי להצליח, אם למוצרים יש איזשהו ביקוש, אין לו זכות קיום. מחקר עסקי מאפשר התבוננות אובייקטיבית ככל הניתן על הרעיון העסקי. לרוב אנו רואים יזמים ובעלי רעיונות לעסקים, הם מתלהבים מהרעיון שלהם, זה נראה להם בדיוק מה שמחכים לו בשוק, כשלמעשה, אם בכלל יש שוק למוצר שלהם, הוא קטן ולא רווחי.

ההתלהבות של היזמים היא מצוינת וחשובה, אך חשוב מאוד שמישהו אובייקטיבי יבצע הסתכלות קרה על היתכנות העסק וסיכויי ההצלחה שלו.

עוד לפני שהתחלת להשקיע המוצר או לפתוח את העסק, יש כאן השקעה של לא מעט זמן וגם כסף, כדי בכלל להעמיד את הרעיון על הרגליים. זה יכול להיות תהליך מתיש ומתסכל, אך הוא הכרחי להצלחה. יהיה חבל לגלות, לאחר שנים של נסיונות עסקיים, שלמוצר שלך אין שוק, או שמישהו כבר פיתח משהו טוב יותר... מכיוון שמחקר עסקי חשוב כל כך, החלטנו לתת לכם את שלוש המרכיבים החשובים ביותר במחקר עסקי:

1. בדיקת היתכנות- בדיקת היתכנות עונה על השאלה האם הרעיון לעסק הוא בכלל ריאלי, הן מבחינה יישומית והן מבחינה מכירתית. בשלב זה אנו מציעים לעשות תשאול של הסביבה הקרובה, חברים, משפחה, מה דעתם הכנה על הרעיון שלכם. קבלו חוות דעת על הרעיון שלכם לעסק. במקביל בדקו עם אנשי מקצוע רלוונטים לתחום העסק האם הוא בכלל בר ביצוע. לדוגמא- אתם רוצים לפתח מוצר חדיש בתחום הקוסמטיקה. האם בכלל אפשר להפוך את המוצר למציאותי מבחינה הנדסית? אדריכל רוצה לפתוח משרד אדריכלים שמתמחה רק בבניה ירוקה- האם יש מספיק כלים בשוק לביצוע בניה ירוקה? האם יש לו עם מה לעבוד?...

2. הבנת השוק והמתחרים- הדרך הטובה ביותר לבדוק אם לעסק שלך יש שוק היא לבדוק מה קיים כבר בשוק. במידה והשירות או המוצר שלך כבר קיים, יש לבדוק מה יש למתחרים, מה קיים בשוק, במה שונה או דומה הרעיון שלך, מה המוצרים המשלימים את המוצר שלך? מה בכלל קורה בשוק? האם השוק רווי? האם יש מקום לתחרות נוספת? בדרך כלל, שוק שיש בו תחרות הוא שוק בריא ויש מקום לכולם. מצד שני, תחרות גדולה מדי, חלוקת שוק לנתחים גדולים, או שוק רווי, יקטינו את סיכויי ההצלחה. אז נהדר שאתה אוהב לבשל. אך האם יש מקום לעוד מסעדה במקום שאתה רוצה לפתוח?...

3. חוזרים לאקדמיה- בבתי הספר למנהל עסקים מלמדים מודל בסיסי וקל לביצוע בכל הנוגע למחקר עסקי- מודל SWOT. המודל מקיף את כך הנושאים הרלוונטיים שיש לקחת בחשבון לפני פתיחת עסק: העוצמות והחולשות של העסק, ההזדמנויות (ייחודיות, שוני) והאיומים (מתחרים, קשיי תזרים ועוד...) שלו. אנו ממליצים לבצע ניתוח של ארבעת האלמנטים הללו.  

(1 הצבעה)