גוגל+ google+
גוגל+ google+

כיצד לתכנן אסטרטגיית מיתוג אפקטיבית ל-+ Google

Google

אחרי שצבר יותר ממיליארד מבקרים ייחודיים בחודש מאי האחרון, גוגל הפך לחלק מחיינו המקוונים היומיומיים. יחד עם זאת, ההשפעה של גוגל מתרחבת אפילו יותר. Google+ צמחה ויש לה כעת יותר מ-40 מיליון משתמשים.

 

לאחרונה, החברה הציגה את עמודי Google+ לעסקים, המעוצבים לעזור למותגים להתחבר עם הצרכנים. בעוד שעמודי Google+ נמצאים בחיתוליהם, מאגר המשתמשים של הרשת החברתית גדל, ומצדיק תשומת לב למותג וניסיון/בחינה. כעת זה זמן טוב לבחון כיצד Google+ עובדת ואיזו השפעה יכולה להיות לה על הדרך בה המותג שלך מתקשר עם הצרכנים.

כמו בכל ערוץ מדיה חברתית, התחל בלשאול את עצמך מה הקהילות שלך רוצות ומה לצפות בעת אינטראקציה עם המותג שלך, וכיצד הפלטפורמה הזו מתחברת אל היעדים הגדולים יותר של העסק שלך. במידה ו-Google+ מתאימה למותג שלך, צור עמוד Google+ וקרא המלצות אלו על לפתח את צמיחתו של עמוד ה-Google+ ואסטרטגיית העירוב. להלן שישה צעדים שיעזרו לך להתניע את נוכחות המותג שלך ב-Google+, והדברים שעליך לשקול כאשר מתקשרים ומערבים עוקבים בסביבת

Google+. 1.

הנעת צמיחת עוקבים כאשר משתמשי Google+ מגיעים לעמוד שלך, הם יראו כפתור גדול, אדום "הוסף למעגלים" (“Add to circles”). אחרי שיקליקו על הכפתור, המשתמשים יעקבו אחר המותג שלך ויקבלו את העדכונים שלו בקבצים הרציפים שלהם (streams). אבל איך בכלל משתמשים יגיעו לעמוד שלך בפעם הראשונה? מקם תגית Google+ באתר האינטרנט שלך, שיפנה את המשתמשים לעמוד שלך. הנע צמיחה ויראלית על ידי בקשה מהעובדים והשותפים שלך לשתף את העמוד שלך עם המעגלים שלהם. עבור עסקים עם מספר מותגים, צור מעגל אחד ושתף את הפורטפוליו של מותגים אלו עם חברים.

לאחר מכן, המשתמשים יכולים להחליט אחרי אלו הם רוצים לעקוב. קישור ישיר הוא חוליית חיפוש מעניינת המאפשרת למשתמשים להוסיף מותגים באופן אוטומטי למעגלים שלהם, על ידי כלילת הסימן "+" לפני שם מותג בשאילתות החיפוש שלהם בגוגל. בדומה לקריאה בפרסומים המבקשת מהצרכנים "עשו לנו לייק בפייסבוק", מותגים יכולים לומר "חפשו +Mashable בגוגל", והפעולה תיקח את המשתמשים ישירות לעמוד ה- Google+של המותג. מנף את היישומים הקיימים הטובים ביותר להגדלת מספר הלייקים בפייסבוק ועוקבים בטוויטר, ואז יישם את אותם העקרונות כאן. כדאי לזכור, משתמש חייב להוסיף את המותג שלך למעגל בפרופיל שלו על מנת שתוכל לפרסם אצלו תוכן. פעולת ה-1+ לא יוצרת באופן אוטומאטי את הקישור. וכמובן, השתמש בפרסום ומדיה כדי להניע תנועה ישירות לעמוד שלך.

2. חלוקת עוקבים עם מעגלים

מהשלב שיש לך עוקבים, כדאי לך לשקול כיצד לחלק את הקהלים הללו כך שתוכל לכוון אל העוקבים הנכונים את המסרים המתאימים. עמוד ה- Google+ שלך מגיע עם היכולת ליצור מעגלים מותאמים כמו גם ארבעה מעגלים דיפולטיביים: עוקבים, לקוחות, VIP וחברי צוות. ברגע שהעוקבים מוסיפים אותך, הם יופיעו תחת הטאב "אנשים שהוסיפו אותך" (“People Who’ve Added You”). בשלב זה אתה יכול לגרור (drag and drop) משתמשים מסוימים לתוך המעגלים שלך על מנת לשתף איתם תוכן. בגלל שדפי Google+ אינם תומכים כרגע בהכוונה-גיאוגרפית, ניהול מעגלים אפקטיבי הוא קריטי לתקשורת מתאימה עם העוקבים ועל מנת להניע מעורבות.

אתה מנסה לבנות נאמנות, והדרך המהירה לייאש משתמשים היא להציף אותם בפרסומים לא רלבנטיים ומידע בזמן לא מתאים. עליך לגשת ליצירת מעגלים באותה הדרך שמבצעים חלוקת קהל במיקום פרסומות. מי יגיב הכי טוב למסר הזה? הדבר הכי טוב בקשר למעגלים הוא שאתה יכול לקבל כמה מגוון שתרצה. לדוגמא, בנוסף להכללת כל הלקוחות לתוך מעגל אחד הקרוי "לקוחות", אתה יכול לחלק אותם לפי משיכה למוצר, העדפות, סבירות להשפיע על אחרים, או אפילו היסטוריה של מעורבות.

החיסרון בכך, לפחות לעת עתה, שבלי מידע אודות מיקום, דמוגרפיה או העדפות, המאפשר חלוקה ניתנת להתאמה, ניהול המעגלים הוא הליך ידני. עמוד על המשמר בכל מה שקשור להוספת עוקבים מדי יום, או שתצטרך לבזבז הרבה זמן במיון באמצעות הפרופילים של המשתמשים.

3. הבן את קהל ה- Google+ שלך

plus-one-images

בגלל ש- Google+הוא רק בן שישה חודשים, ומאגר המשתמשים שלו משתנה מדי יום, חשוב לאסוף תובנות ביחס למי הוא הקהל שלך ולקבוע מה הדרך הטובה ביותר להרוויח מהקשרים האלו ובכדי לבנות מעקב עם מעורבות. אל תניח שהאוהדים שלך בפייסבוק והעוקבים של ב- Google+הם אותם האנשים.

האם הלקוחות שלך נמצאים ב- Google+? מי מהם משתמשים בו באופן פעיל? איזה סוג של תוכן יעורר תגובה אצלם ויניע +1s או תגובות? איזה תוכן יעודד שיתופים המפיצים מודעות למוצר ומניעים גדילת מספר העוקבים? בקרוב גוגל ישיק כלי מידע המעניקים תובנות מיתוג לתוך אזורים טיפוסיים כמו דמוגרפיה של המשתמשים ומעורבות חברתית, כמו גם צפיות ייחודיות אל תוך בעלי השפעה וקובעי טרנדים בקהילה שלך.

מעקב אחרי מטריצות מעורבות פר מעגל יעניק לך פרספקטיבה עד כמה אפקטיבית/יעילה אסטרטגיית הפרסום שלך, ועד כמה זה סביר שקבוצות מסוימות ישתפו בתוכן שלך. כלי החיפוש של Google+ יכול לעזור בזיהוי טרנדים המבוססים על מילות מפתח, וכלי ההשלכות יספק תובנות ביחס לשיתופים ויראליים ויזהה בעלי השפעה.

4. תוכן Google+ מבדל

ברגע שתפנה זמן לנתח ולהבין את העוקבים שלך, סביר להניח שתמצא תחומי עניין ותחומי מעורבות שונים מקהילות הפייסבוק והטוויטר שלך. לכן, יש ליצור תוכן מותג מבדל בקרב פלטפורמות חברתיות. התוכן בטוויטר נוטה להיות פוסטים/פרסומים קצרים, אינפורמטיביים ושנונים, אשר בדרך כלל מקשרים מ-טוויטר למאמר, פוסט בבלוג או אתר אינטרנט.

פייסבוק משגשג בזכות עירוב של פוסטים אינפורמטיביים, לינקים, קמפייני פרסום (עסקאות, קופונים ויוזמות) ושאלות קשות המעוצבות להניע מעורבות. איזה סוג של מידע מותג ישגשג ב- Google+? גוגל הוא תחנת-כוח של מידע המשרת מעל 11 מיליארד חיפושי מדי חודש. אנשים מחפשים אחרי תכנים רלבנטיים ואקטואליים – כגון מידע אודות מוצרים ושירותים, תוכן מקומי, חדשות, עסקאות, סרטוני הדרכה ותמונות "מאחורי הקלעים", וסיפורים מעניינים אחרים שהם יכולים לצרוך ולשתף.

בעוד Google+ נמצא בתקופת הינקות שלו, היצמד לשורשיו של Google+ ופרסם תוכן אינפורמטיבי אודות המותג שלך, אותו הלקוחות ימצאו רלבנטי וישתפו אותו עם אחרים. אף פעם לא מזיק לשאול ישירות את הקהילה שלך לאיזה סוג של תוכן הם מעוניינים ממך בפלטפורמה הזו.

5. נצל את המאפיינים של Google+ למעורבות

googleplus-pages

אם אתה מהרהר אודות ארבעת הצעדים הקודמים, עליך להיות בעל יסודות מוצקים ביחס לאסטרטגיית הפרסום ב- Google+ המכוונת לעירוב העוקבים הנכונים עם תוכן רלבנטי. בנוסף לעדכון סטאטוס מבוסס-טקסט, ניתן לצרף לכל פוסט/פרסום תמונה, וידיאו, ולינק URL על מנת להעשיר את הפוסט/פרסום. ערב ישירות את העוקבים שלך על ידי שאילת שאלות המתחילות דיונים ומובילות ל-+1s ולשיתופי מעגלים.

ככל שיותר משתמשים מעורבים בפוסט/פרסום, כך האפקט הוויראלי גדול יותר, ומכאן – המודעות למותג גדלה. דבר זה שומר על המותג שלך בראש המחשבות ויוצר עניין בהצעה שלך. להלן מאפיינים ספציפיים נוספים של Google+ שכדאי לך לשקול: כפתור +1 של גוגל – יכול להיות ממוקם בכל מקום, כולל באתר האינטרנט שלך, מאמרים ואפילו מודעות. בכל פעם שמשתמש מגיע ל-+1 בתוכן שלך, הפעולה יוצרת המלצה אישית על המותג שלך המופיע בקבצים הרציפים של המשתמש והיא משותפת עם המעגלים שלו. על ידי מיקום אסטרטגי של כפתורי +1 בתוכן מערב וקישורם לעמוד שלך, אתה תיצור התנסות מכוונת של Google+ עבור האוהדים שלך. Hangouts נותן למותגים אפשרות מגניבה במיוחד להתחבר ישירות עם הלקוחות בסביבת וידיאו צ'ט.

חשוב על אירועי טעימת יין וירטואליים, מפגשי שאלות ותשובות, הדגמות של מוצר חדש, וובינר (סמינר באינטרנט) ושירות שירות לקוחות – כולם עם בן אדם אמיתי וממשי בצד השני של המצלמה. שפע אפשרויות של אינטגרציה בין-מוצרים עם מוצרי גוגל כגון YouTube, פיקאסה, Reader, מסמכים ולוח שנה. קיימת אפשרות אדירה לשלב בצורה יעילה את האלמנטים האלו לתוך Google+ על מנת לערב את העוקבים בצורה מעמיקה יותר.

6. נתח והתאם את אסטרטגיית ה- Google+שלך

גוגל ביצעה השקעה אדירה ב-Google+, והיא כאן להישאר. בגלל האינטגרציה בין-מוצרים, ייתכן ומותגים מסוימים יראו השפעות מרתקות מהפעילות החברתית של Google+, כגון עלייה מוגברת של תוצאות חיבור ותנועות מכפתורי 1+ המשובצים במודעות תצוגה. עליך לשקול כיצד לשלב Google+ אל תוך אסטרטגיית גוגל הכללית שלך – החל מ-SEO ומודעות ועד ניידים ו-וידיאו – ולבחון זאת כשכבה החברתית שקושרת יחד את כל הנכסים שבבעלות גוגל.

מותגים צריכים להשאיר ממוקדים בצמיחת עוקבים ושיפור שיעורי המעורבות על ידי ניתוח טרנדים של מעגלים והתנהגות משתמש. יש להעריך מידע באופן שגרתי על מנת לשפר את ביצועי הדף ומודעות למותג. ככל שהתוכן שלך יהיה ויראלי יותר, כך הקהל יהיה מעורב יותר ותגדל הסבירות שמשתמשים חדשים יעקבו אחרי המותג שלך. ניהול נוכחות בעמודי Google+ הניווט בפלטפורמה חברתית חדשה יכול להיות מאתגר, במיוחד עבור מותגים גדולים בעלי נוכחות עולמית, מותגים רבים ומיליוני אוהדים.

בשבוע שעבר גוגל הודיע על קשריה עם מספר חברות תוכנה לניהול מדיה חברתית מצד שלישי, אשר יספקו כלים למותגים לשם ניהול הנוכחות שלהם ב- Google+, כולל היכולת לנהל מעגלים, פרסום ב- Google+ ונגישות ל- analytics. כלים אלו יעזור לפשט את הפרסומים למספר עמודי Google+ ולנהל בצורה אפקטיבית את המעגלים באופן שניתן להתאמה, בעוד שיאפשרו גישה ל- analyticsמעבר לנוכחות של מותגים ב- Google+.

נערך לאחרונה בראשון, 09 נובמבר 2014 13:31
(0 הצבעות)
קרא 5303 פעמים