אפליקציה
אפליקציה

טוויסט חדש על כרטיסי מתנה: Dropost.it מאפשר לך להשאיר כסף לחברים בכל מיקום

אפליקציות

Dropost.it הוא שירות קטן וחכם המאפשר לך להשאיר מתנות עבור חברים המתויגים-גיאוגרפית (geo-tagged) למיקומים ספציפיים. למתנות אלו, שניתן להתייחס אליהן כאל כרטיסי מתנות וירטואליים הנרכשים באמצעות השירות של Dropost.it, ניתן להשיג גישה רק כאשר המקבל מבקר במיקום ספציפי. בהתחלה, השירות פעל דרך פיי-פאל (PayPal), אבל החברה עובדת על העמקת האינטגרציה עם ארנקים סלולאריים, כולל מערכות ארנק מבוססות-NFC, כגון Google Wallet.

מעבר לקידום תהליך נתינת המתנה, Dropost.it עובד גם על מאפיין שיעזור לך להבין אלו מתנות לקנות לחברים שלך (המאפיין הזה עדיין לא הושק). על מנת לעשות זאת, Dropost.it מושך מידע מפייסבוק, כולל העדפות ותחומי עניין של החברים, אבל הוא גם יעבוד בעתיד עם מידע חברתי שימשך מ- Foursquareוטוויטר (וכן, המתנגדים, אתם תזדקקו לחשבון פייסבוק על מנת להתחבר היום).

הרעיון הוא שתוכל להשתמש בשירות על מנת להבין מהם המקומות בהם החברים שלך מבקרים בדרך כלל – כלומר, המסעדות, בארים, בתי קפה, חנויות וכו' שהם מעדיפים. דבר זה עוזר במיוחד כאשר אתה קונה עבור מכרים שאינך יודע כל כך מהם תחומי העניין האישיים שלהם, או כאשר אתה קונה עבור חבר שגר רחוק/מחוץ לעיר.

אחרי שהמתנה נרכשה (יחד עם עמלה קטנה), נשלחת הודעת מייל למקבל הכוללת סרטון וידיאו ברכה אופציונאלי מנותן המתנה, לשם חוויה אישית יותר. המייל כולל גם קישור להורדת אפליקציית Dropost.it לסלולארי המצורפת (קודם HTML5, אחר כך iOS ואנדרואיד). על מנת לקבל את הכסף במתנה, המקבל צריך רק להפעיל את ה-אפפ בזמן שהוא מגיע למקום שנבחר. כשירות שפועל עם פיי-פאל, אין זה אידיאלי, כיוון שהכסף אינו זמין מיידית בחשבון הבנק של המקבל, אלא אם הוא משתמש בכרטיס חיוב של פיי-פאל. אך בהמשך הדרך, כאשר השימוש בארנק סלולארי יהפוך לנפוץ יותר, דבר כמו Dropost.it יכול להיות דרך יעילה להפתיע חברים עם מתנות מיידיות הזמינות תיכף ומיד.

בנוסף להיבט הצרכני, סוחרים יכולים גם להשתתף ב- Dropost.itלשם קידום מכירות (מוכר גם כ-"drops") בכל עת שיבחרו. הם יכולים להקצות 1,000 דולר בחלקים של 5 דולר על מנת לעודד תנועה, לדוגמא, או שהם יכולים להשתמש בסדרת "דרופים" (drops) ליצירת משחק בסגנון חפש את המטמון.

בעוד שייתכן והרעיון של פלטפורמת נתינת מתנות על סמך תיוג-גיאוגרפי מקדים מעט את זמנו, הרעיון של ניתוח פרופילים של חברים ברשתות החברתיות לשם המלצות מגיע ממש בזמן. אפילו הרשת הקמעונאית הגדולה בעולם, וולמארט, מבינה כעת כיצד להשתמש במידע מפרופילים בפייסבוק על מנת לתת הצעות מותאמות אישית ללקוחות אינדיבידואליים. יחד עם התובנות של Dropost.it ביחס להתנהגותם של חבריך בעולם האמיתי, יש לך הזדמנות טובה יותר לקלוע למשהו שהם באמת יאהבו, מאשר סתם לרכוש להם כרטיס מתנה לא אישי עבור חנות כלשהי. אפילו שמתנות מתויגות-גיאוגרפית הם טריק חמוד, ההמלצות החברתיות (כאשר יושק המאפיין) יכולות להיות אלו שיהיו המאפיין הלוהט.

יחד עם זאת, ל- Dropost.it אין את המשאבים שיש ל-וולמארט, אלא רק מימון ראשוני מ- Gazelle Lab, החברה ברשת Tampa’s TechStars, ושני המייסדים הנמרצים אורט דייוויס (Orrett Davis) וטיי מאטן (Ty Mathen). לפני ההשקה היום, Dropost.it יישרה קווים, וג'ים בנט (Jim Bennette), סמנכ"ל VisiStat, כיועצים יחד עם איש עסקים מקומי מוביל באזור טמפה ביי, ג'ון וולש (John Walsh), נשיא Walsh Solutions. עדכון: נמסר לנו כי Schwartz ייעץ לחברה. הוא מסר שהוא לא.

אתר Dropost.it עלה לרשת הבוקר. בהתחשב בשלב המוקדם של הסטארט-אפ, מקווים שהוא ימשיך לפעול.

נערך לאחרונה בשלישי, 04 נובמבר 2014 14:34
(0 הצבעות)
קרא 10291 פעמים